X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

(*blog_title*)

(*blog_short_description*)

Peducate.ir

با هم بیاموزیم

جستجو
بایگانی
آمار
تعداد بازدیدکنندگان :
269043
نظرسنجی
چقدر از مطالب پورتال رضایت دارید؟

برگه‌ها

طراحی تقویت کننده مایکروویو دو طبقه پهن باند کم نویز X


در این جا طراحی و تحلیل تقویت کننده ترانزیستوری دو طبقه پهن باند تشریح می‌شود. بدین منظور از دو ترانزستور استفاده خواهد شد. محدوده فرکانسی 8 تا 12 گیگاهرتز فرض می شود. تقویت کننده علاوه بر پهنای باند فرکانسی حدود 4 گیگاهرتزی، دارای عدد نویز پایین (Low Noise Amplifier) می باشد.  

پایداری ترانزیستور در باند فرکانسی مورد نظر مورد بررسی قرار گرفته و مشاهده می شود که سیستم بالقوه ناپایدار است. برای پایدار سازی این تقویت کننده می توان از روش های یکطرفه سازی، خنثی سازی، طبقه دیفرانسیلی، طبقه کاسکود و ... استفاده کرد. در اینجا از روش طبقه کاسکود برای بدست آوردن حداکثر بهره و پایداری استفاده می شود. در انتخاب مدار بایاس سعی شده است تا از شبکه ای استفاده شود تا پایداری حرارتی مناسبی داشته باشد. طراحی مدار بایاس به طور گام به گام انجام می شود. مدارهای تطبیق امپدانس ورودی و خروجی توسط خطوط مایکرواستریپ طراحی می شوند. نمودار اسمیت چارت، نمودار بهره، نمودار تلفات بازگشتی و ... نیز مورد بررسی قرار می گیرند.


کدهای MATLAB برای طراحی به همراه فایل شبیه سازی ADS نیز به همراه گزارش کامل پیوست شده است. برای دانلود کافی است بر روی "دانلود فایل" در زیر کلیک کنید.


دانلود فایل

 

نظرات (0)


نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد